Najczęściej zadawane pytania (FAQ) | Dziewczyna z Aparatem – sesje noworodkowe i rodzinne

Najczęściej zadawane pytania (FAQ) - sesje noworodkowe

Oferuję dwa typy sesji noworodkowych – sesję lifestyle oraz sesję stylizowaną. Sesja lifestyle to naturalna sesja w Waszym domu, która pokazuje nie tylko niemowlę, ale również Was. To zazwyczaj kilkanaście lub kilkadziesiąt kadrów sfotografowanych z pozycji obserwatora. To chwytanie intymnych momentów z Waszego życia. Stylizowana sesja noworodkowa to sesja wykonywana najczęściej w studio, podczas której dziecko jest przebierane w specjalne ubranka lub owijane w elastyczny materiał, a następnie układane w pozycjach embrionalnych na specjalnej mięciutkiej pufie lub w skrzyneczce czy jakimś innym akcesorium. Zawsze staram się, aby te „dodatki” były wyważone i nie przysłoniły naszego celu fotograficznego – czyli Waszego maluszka.

Tak, wykonuję sesje w szpitalach na terenie Warszawy.

Stylizowane sesje noworodkowe powinny zostać wykonane do 14 dnia życia. Tak naprawdę im wcześniej, tym lepiej. Wynika to z faktu, iż w tym okresie maleństwa bardzo dużo śpią, a sesja jest wykonywana właśnie podczas snu dziecka. Najefektywniej pracuje się z noworodkiem, gdy śpi głębokim snem, dlatego najlepiej sesję wykonać do 7-10 dnia życia. Wynika to również z faktu, że klikudniowe niemowlęta są bardziej elastyczne i mniej wrażliwe na bodźce zewnętrzne. Takiego śpiącego modela można łatwo układać w różnych słodkich pozach, bez przerywania jego snu. W przypadku sesji lifestyle wiek nie ma już takiego znaczenia.

 

W takich sytuacjach proponuję sesje lifestyle w Waszych domach. Jeśli bardzo zależy Wam na sesji stylizowanej, wówczas proszę o takie indywidualne zapytanie, zobaczymy co da się zrobić ☺

Najważniejsze jest, aby maluch nie spał bezpośrednio przed sesją, ani na nią jadąc. Im mniej maluch śpi przed, tym więcej śpi podczas sesji (co bardzo ułatwia pracę). Ponadto, jeśli mama wspiera się sztucznym mlekiem, dobrze, aby zabrała je wraz z buteleczką na sesję. Dziecko najedzone śpi dłużej i rzadziej się budzi. Najczęściej mały model jest karmiony pierwszy raz przed samym rozpoczęciem sesji.

Jeśli jest to stylizowana sesja to oczywiście ja – potrzebna jest do tego wiedza i umiejętności, aby owinąć dziecko tak, żeby owijka nie spadła, a dziecko zbyt nie wierzgało nogami. Zdarza się, że czasem mogę poprosić o delikatną pomoc mamę ☺ Jeśli chodzi o sesje noworodkowe lifestyle (czyli te mniej pozowane, które odbywają się w Waszych domach) to oczywiście rodzice ubierają dziecko.

 

Zawsze dbam o to, aby zapewnić odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu. Z tego też powodu posiadam dwa grzejniki elektryczne (podobne do farelki), które pozwalają dogrzać miejsce w którym znajduje się noworodek.

 

Wysypka czy trądzik niemowlęcy nie jest dla mnie przeciwskazaniem, aby taką sesję wykonać. Zawsze dokonuję retuszu skóry niemowlaka, więc usunięcie trądziku i wysypki także będzie możliwe.

Sesja lifestyle w zależności od wybranego pakietu może trwać 1-2,5h. W przypadku sesji stylizowanych bardzo trudno określić długość jej trwania, ponieważ jest to zależne od tego czy dziecko jest spokojne, czy łatwo się wybudza i jak długo się je usypia. Dużo czasu poświęca się na karmienie, usypianie, przewijanie, układanie oraz tulenie pomiędzy zdjęciami. Taka sesja powinna trwać około 2,5-4 godziny, jednakże dla bezpieczeństwa umawiam tylko jedną sesję noworodkową dziennie i proszę, aby rodzice nie planowali ważnych spraw w tym dniu, gdyż może się zdarzyć, iż sesja będzie trwać nieco dłużej. W skrajnych przypadkach może trwać nawet cały dzień.

Nie. Cena jest ustalana podczas rezerwacji i jest niezależna od czasu trwania sesji.

Stylizowana sesja noworodkowa obejmuje także kadry z rodzicami i najlepiej, aby podczas sesji wraz z noworodkiem było jak najmniej osób, gdyż mali modele wyczuwają każde napięcie. W przypadku sesji lifestyle najlepiej jakby byli obecni wszyscy domownicy. Jeśli mieszkacie z rodzicami, a sesje chcecie wykonać w mniejszym gronie wówczas dobrze, aby pozostała część rodziny przebywała w tym czasie w innym pomieszczeniu, aby Was dodatkowo nie stresować i nie rozpraszać.

 

Jeśli jesteście już zdecydowani to zróbcie to od razu. Jeśli jeszcze zastanawiacie się to podpowiem, że najlepiej zrobić to wtedy, kiedy jesteście jeszcze w ciąży. Z uwagi na ograniczony wiek, kiedy robi się zdjęcia noworodkom oraz fakt, że na sesje noworodkowe rezerwuję cały dzień, może pojawić się problem z dostępnymi terminami.

 

W razie nieprzewidzianych zdarzeń, zadatek na sesję zostaje przeniesiony na sesję niemowlęcą, którą należy wykonać najpóźniej w przeciągu 8 miesięcy.