Najczęściej zadawane pytania (FAQ) – sesje dziecięce i rodzinne

Najczęściej zadawane pytania (FAQ) - sesje dziecięce i rodzinne

Sesję najlepiej wykonać, kiedy dziecko już stabilnie siedzi, niepodtrzymywane przez rodziców. Pozwala to na zrobienie ciekawszych ujęć. Kiedy dziecko jeszcze nie potrafi siedzieć samodzielnie, sesja w głównej mierze skupia się na kadrach z rodzicami, którzy trzymają dziecko na rękach. </div>

Sesję najlepiej zarezerwować około 2 tygodnie wcześniej. Daje to też odpowiednio dużo czasu na omówienie wizji sesji, wymarzonych kadrów i dodatków potrzebnych do uzyskania najpiękniejszego efektu. </div>

Sesja trwa 1-2,5 godziny w zależności od pakietu.

Zapewniam rekwizyty. Ubranka dla dziecka należy zorganizować we własnym zakresie. Najlepiej sprawdzają się te w jasnych i stosowanych kolorach.

Sesja dziecięca w studio obejmuje także kadry z rodzicami. Podczas sesji rodzinnej w domu lub w plenerze, wykonuję kadry zarówno z rodzicami, starszym rodzeństwem i zwierzętami, jeśli są takowe w rodzinie. Sesje rodzinne w dużym gronie (powyżej 5 osób) zazwyczaj trwają dłużej i wyceniane są indywidualnie.

Doświadczenie pokazuje, że współpraca ze strony dziecka to wynikowa pracy mojej i rodziców, żeby zwrócić uwagę dziecka podczas sesji we właściwym kierunku. Czasami zostawiam dziecku dużo swobody, a niekiedy sama muszę się powygłupiać, żeby je rozruszać. Każda skuteczna metoda jest dobra! Jeśli na to pogoda pozwala, wówczas zazwyczaj namawiam Was wcześniej do sesji plenerowych, podczas których jest więcej bodźców i dziecko już tak bardzo nie interesuje się samym fotografem, a zabawą z Wami.

W razie nieprzewidzianych zdarzeń, zadatek na sesję zostaje przeniesiony na kolejną próbę, którą należy podjąć w przeciągu miesiąca, licząc od pierwotnie ustalonego terminu sesji.

 

Sesja noworodkowa to najbardziej wyjątkowy typ sesji, według mnie. Pozwalasz mi zająć się tą maleńką istotką, w której zawiera się cały Twój świat, serce i dusza. Dlatego tak ważne jest, żebyś pomogła mi, odpowiednio przygotowując dziecko do sesji. Kluczem jest najedzone dziecko, które śpi. Postaraj się zatem o następujące kwestie: Utrzymaj maluszka nieśpiącego tuż przed sesją. O ile w samochodzie niewiele da się zrobić, będę wdzięczna jeśli w domu postarasz się, żeby dziecko pozostało wybudzone ok.1-1,5 godziny przed sesją. Weź ze sobą butelkę i 3-4 porcje mleka modyfikowanego. Rozumiem pragnienie karmienia wyłącznie piersią, ale z doświadczenia wiem, że dzieci karmione piersią częściej muszą jeść i nie wpadają tak szybko w głęboki sen, jak dzieci karmione mm. Najedzone dziecko szybciej zaśnie, a Wy szybciej wrócicie do domu, zostawiając mnie z kartą pamięci pełną wyśmienitych kadrów. Zabierz ze sobą smoczek. Odruch ssania koi dziecko, a te dzieci, które mają bardzo wysoką potrzebę ssania, prawie nie chcą oderwać się od piersi. Tylko smoczkiem jestem w stanie uspokoić dziecko, które jest już owinięte i wsadzone do jakiegoś rekwizytu. Bądź spokojna. Te 3-4 godziny ssania smoczka nie zaburzą chęci ssania piersi. Pozwól mi zająć się Twoim dzieckiem podczas sesji. Wiem, że drżysz o tę kruszynę, żeby nic jej się nie stało. Zapewniam Cię, że bezpieczeństwo dziecka jest dla mnie absolutnym priorytetem. Dopiero później jest miejsce na artyzm. Weź ze sobą wszelkiego typu środki higieny dla dziecka, które zabrałabyś, idąc z nim do lekarza.