Sesja niemowlęca w plenerze, Warszawa

Sesja niemowlęca w plenerze, Warszawa

Wasz maluch jest już niemowlakiem, a Wy nie zdążyliście zrobić sesji noworodkowej? Umówcie się zatem na sesję niemowlęcą. Sesje z niemowlakami możemy wykonać w domu lub jeśli pogoda na to pozwala to także w plenerze. Ta sesja odbyła się na początku września, kiedy było bardzo ciepło, więc nic nie stało na przeszkodzie by skorzystać z uroków natury.

Kocyk jako dodatek do plenerowej sesji niemowlęcej

W związku, że mamy do czynienia z maluchem, który nie chodzi, polecam zabrać ze sobą na sesję kocyk, na którym zarówno Wy jak i sam bobas będzie mógł usiąść lub położyć się. Jakie są plusy? Z pewnością fakt, że nie będziecie musieli przez całe nasze spotkanie nosić dziecka na rękach. Koc pozwoli nam też na bardziej zróżnicowane kadry – bo ile można mieć zdjęć na których trzymacie swoją pociechę na rękach lub podnosicie do góry, prawda? Na kocu można też usiąść lub… położyć się ☺ Poza zdjęciami niemowlaka z rodzicami, będzie można wykonać też zdjęcia na których niemowlę będzie leżało na brzuszku z podpartymi rączkami i uniesioną główką. A jeśli potrafi już samodzielnie siedzieć to mamy szanse na dodatkowe kadry.

O czym warto jeszcze pamiętać?

O godzinie wykonania sesji. Najlepszy efekt będzie zaraz przed zachodem słońca. A te z kolei w zależności od miesiąca są o różnej porze. W maju słońce zachodzi około 20:30, w czerwcu i lipcu bliżej 21:00, przełom sierpnia i września to okolice 19:30. Na sesję umawiam się 1,5 lub 2 godziny przed zachodem. Dlaczego właśnie ta pora? Słońce daje wtedy miękkie światło o ciepłym zabarwieniu. Wykonując sesję plenerową w tym czasie unikamy ostrych cieni na twarzy i otrzymujemy piękną głębię kolorów. Dodatkowo możemy wykorzystać zachodzące słońce do zdjęć pod światło.

Upewnijcie się więc czy Wasze dziecko o danej godzinie nie będzie już śpiące, a co za tym idzie zmęczone i markotne podczas sesji. Zawsze istnieje możliwość umówienia się trochę wcześniej, ale w takim przypadku ograniczamy się do zdjęć w cieniu. Wybór należy do Was, ja jednak polecam sesję plenerową przed zachodem! <3

Z resztą sami zobaczcie jakie cudne kadry można wyczarować o zachodzie słońca! ☺

A jeśli macie chęć zobaczyć jak wygląda sesja niemowlęca w domu, zajrzyjcie tutaj: Domowa sesja niemowlęca Ignasia

śliczny kilkumiesieczny chłopiec o blond włosach, w białej bluzce i miętowych spodniach leżący na kocu na trawie
mały chłopiec o blond włosach i anielskim spojrzeniu, leżący pod miętowym kocem
rodzinne zdjęcie mamy, taty i małego chłopca, którzy leżą na trawie podczas sesji rodzinnej w Warszawie